poniedziałek, 27 lipca 2015

Moc naturalnych minerałów

Do prawidłowego funkcjonowania procesów życiowych konieczne są składniki mineralne, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. Powinniśmy je uzupełniać, ponieważ nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich tylko w pożywieniu. Preparat Power Mins zawiera odpowiednie proporcje wysokiej jakości składników mineralnych, niezbędnych dla naszego organizmu.
Wapń odkwasza organizm, neutralizuje nadprodukcje soków żołądkowych i zwiększa  przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki regulacji kurczliwości mięśni poprawia trawienie oraz poprawiając przewodnictwo bodźców nerwowych, zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania wrzodów żołądka na tle nerwowym. Magnez -  bierze udział w kurczliwości mięśni wyścielających przewód pokarmowy, bierze udział w metabolizmie lipidów oraz jest aktywatorem enzymów.
Miedź - składnik wielu enzymów, bierze udział  w systemie odpornościowym organizmu między innymi w działaniu  antyoksydacyjnym. Bierze udział  w metabolizmie cholesterolu i cukrów, jak również w procesach powstawania energii. Wspiera tworzenie właściwej struktury krwinek czerwonych i leukocytów oraz wspomaga prawidłowy metabolizm żelaza. Chrom składnik czynnika tolerancji glukozy, obniża stężenie cholesterolu w surowicy. W przypadku niedoboru chromu metabolizm węglowodanów ulega zakłóceniu. Jest to bardzo ważne dla osób chorych na cukrzyce. Mangan wspomaga pracę niektórych enzymów trawiennych, jest niezbędny w metabolizmie białek, węglowodanów oraz tłuszczów.
Molibden  ważny element enzymu odpowiedzialnego za wykorzystanie żelaza, wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów. Potas występuje w sokach trawiennych,odgrywa istotną rolę w utrzymaniu gospodarki wodnoelektrolitowej, wpływa na równowagę kwasowo-zasadową organizmu,
Selen - składnik wielu enzymów, np. peroksydazy glutationowej rozkład nadtlenku wodoru i nadtlenków lipidowych. Cynk - niezbędny do produkcji ponad 200 enzymów. Konieczny jest między innymi  do odczuwania smaku i zapachu oraz metabolizmu alkoholu. Wpływa na prawidłowy metabolizm witaminy A i regeneracji śluzówek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz